Реал Мадрид с фамозен обрат срещу Байерн

Реал Мадрид постигна изумителен обрат срещу Байерн Мюнхен и се класира за финала на Шампионска лига.

Резервата Хоселу се превърна в герой на “Бернабеу” с два късни гола, с които попари баварците.

Реал спечели сблъсъка с общ резултат 4:3 и се класира на финала на “Уембли”, където ще срещне Борусия Дортмунд.

Байерн се виждаше на финал след фамозен гол на резервата Алфонсо Дейвис в 67-а минута. Дейвис, който п.ез първото полувреме смени контузилия се Серж Гнабри, отбеляза първия си гол в Шампионска лига с прецизен удар в далечния ъгъл с по-слабия си десен крак.

В последните минути Реал хвърли всичко в атака, но Байерн се бранеше умело да 88-а минута, когато груба грешка на вратаря Мануел Нойер провали усилията на целия отбор. Нойер изигра много силен мач и спаси поне три чисти ситуации, но сбърка фатално в 88-а минута, когато изпусна топката след лек удар на Винисиус и Хоселу изравни с добавка.

Голът даде криле на Реал и в първата минута на добавеното време Рюдигер намери непокрития Хоселу, който вкара втория си гол за 2:1. Първоначално реферът отмени гола за засада, но след преглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе зачетено.

В 13-а минута на добавеното време дойде и най-спорният момент, след като Матайс Де Лихт вкара топката във вратата на Реал, но страничният рефер не изчака края на атаката и вдигна флага за засада, въпреки че ситуацията бе спорна.

Така Реал ще се бори за 15-и трофей в “своя” турнир Шампионска лига във финала срещу Борусия Дортмунд, който във вторник елиминира ПСЖ.

снимка: Facebook