Рома - Байер (Леверкузен) 0:2 в първи полуфинален мач от Лига Европа

Новият шампион на Германия Байер (Леверкузен) продължава с изумителните си представяния през целия сезон. Германският отбор победи Рома с 2:0 на "Олимпико" в Рим и направи голяма крачка към финала в Лига Европа. Това беше първата полувфинала среща между двата тима, а реваншът е след седмица на "БайАрена" в Леверкузен.

Момчетата на Шаби Алонсо записаха 47-и мач без загуба във всички турнири.

Снимка 663608

Източник: Gettyimages

Любопитното е, че Рома владееше топката малко повече от своя съперник, но в крайна сметка "аспирините" създадоха повече голови положения и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Леверкузен отбеляза по едно попадение през двете полувремена. Флориан Вирц се разписа в 28-ата минута, след като Рик Карсдорп направи истински подарък на гостите. Той опита да върне топката назад, но връхлитащият Алехандро Грималдо я открадна и подаде към Флориан Вирц, който нямаше как да сгреши.

Florian Wirtz is having a fantastic season. Another goal! pic.twitter.com/q8tuu6s2DS

— ???????????????????????????? ????????????????⚡ (@FCBDeks) May 2, 2024

След това гостите пропуснаха още няколко добри шанса, а в грешници се превърнаха Грималдо и Фримпонг.

Все пак в 73-та минута се случи логичното и Роберт Андрих отбеляза чудовищен гол с мощен шут извън наказателното поле.

WHAT A GOAL ANDRICH, LEVERKUSEN 2-0 pic.twitter.com/G6HcOnfYf4

— WolfRMFC (@WolfRMFC) May 2, 2024 Снимка 663607

До края на мача римляните имаха възможности да намалят пасива си, но Тами Ейбрахам и Сардар Азмун пропиляха добри положения.