ЦСКА-София отново победи Левски!

ЦСКА-София отново победи Левски! „Армейците“ се наложиха с 3:1 над „сините“ в дерби от първия плейофен кръг на efbet Лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“.

ЦСКА-София бе тотален господар на терена през първото полувреме, в което отбеляза три безответни гола. Левски се сети да играе през второто полувреме и все пак успя да реализира почетно попадение, но то не бе достатъчно за нищо.

“Армейците” поведоха в 25-ата минута след колективна грешка в “синята” отбрана, а точен бе Улаус Скаршем. В 36-ата минута “червените” вкараха втори гол след норвежка комбинация – Скаршем асистира за Джонатан Линдсет. Безумна грешка на Фабио Лима изведе Марселино Кареасо на празна врата и в 45-ата минута резултатът бе покачен на 3:0. В 61-вата минута Левски върна един гол чрез Асими Фадига след великолепно центриране на Цунами.

С успеха момчетата на Стамен Белчев събраха 66 точки във временното класиране.9 зад Лудогорец и 4 пред Черно море преди мачовете на двата тима. Възпитаниците на Николай Костов са пети с 54, на 1 зад Локомотив Пловдив и 10 пред Крумовград. За ЦСКА предстои гостуване на Ботев Пловдив в мач-реванш от полуфиналите за Купата на България, а след това е визитата на Лудогорец. Следващият мач на Левски е домакинство срещу Черно Море.

Снимка: Левски