Безмилостен Манчестър Сити простреля "чайките" с 4 куршума

Манчестър Сити спечели убедително гостуването си на Брайтън с 4:0 в отложен мач от 29-ия кръг на английската Висша лига.

Момчетата на Пеп Гуардиола предрешиха всичко още през първата част, след като поведоха с 3:0 до 34 минута. Точни за "гражданите" бяха Кевин де Бройне (17') и Фил Фоудън на два пъти (26', 34').

Снимка 662704

Източник: Gettyimages

Крайното 0:4 беше оформено от Хулиан Алварес, който се разписа четвърт час след почивката.

С победата шампионите събраха 76 точки в актива си и измстиха Ливърпул от второто място, който е със 74. Арсенал е лидер със 77 пункта, но "гражданите" все още имат и мач по-малко.

Евертън погреба мечтите на Ливърпул за титла! Мърсисайдци се сгромолясаха в градското дерби

"Карамелите" победиха с 2:0

След 3 дни Сити гостува на Нотингам, Арсенал ще остане в северен Лондон, но с тежко препятствие на стадиона на Тотнъм, а Ливърпул ще има тежка визита на Уест Хем.

Брайтън - Манчестър Сити 0:4

0:1 - Де Бройне (17')

0:2 - Фоудън (26')

0:3 - Фоудън (34')

0:4 - Алварес (62')