Интер шампион на Италия за 20-и път

Интер Милано стана шампион на Италия за 20-и път. Воденият от треньора Симоне Индзаги отбор спечели скудетото по най-сладкия начин – с победа срещу градския съперник и основен конкурент за титлата Милан с 2:1.

Интер събра 86 точки и е недостижим на върха пет кръга преди края на сезона в Серия А.

На 2-о място остава Милан с 69 точки.

С успеха “нерадзурите” ще добавят две златни звезди към емблемата си, които символизират 20-те титли.

Интер е тотален хегемон в Италия този сезон с 27 победи, пет равенства и само едно поражение.

Интер доминираше на “Сан Сиро” през по-голямата част от срещата и поведе  с 2:0 с голове на Франческо Ачерби в 18-ата минута и Маркус Тюрам четири минути след началото на втората част.

Фикайо Томори намали за Милан в 80-ата.

Накрая нервите взеха връх и съдията Андреа Коломбо бе принуден да покаже три червени картона и пет жълти. От игра бяха отстранени Тео Ернандес и Давиде Калабрия от Милан и Дензъл Дъмфрийс от новите шампиони.

След последния съдийски сигнал черно-синята част на Милано избухна в бурни празненства.

Интер доминира тотално в последните издания на Дерби дела Мадонина, като спечели всяко от последните шест издания, включително категоричната победа с 5:1 през септември 2023 година.

снимка: Facebook