Безидеен ЦСКА загуби от Ботев в дъжда

ЦСКА допусна трета поредна домакинска загуба във всички турнири и вгорчи завръщането на треньора Стамен Белчев.

ЦСКА загуби с 0:1 у дома от Ботев Пловдив в първи полуфинален мач в турнира за купата на България и донесе ново разочарование за своите фенове.

Стамен Белчев, който преди два дни замени Нестор Ел Маестро начело на червените, не донесе очаквания импулс в играта на ЦСКА и тимът изигра поредния си посредствен мач без ясна идея как да завърши атаките си.

Под проливния дъжд в София ЦСКА владееше топката, но липсваше завършващия пас и головите ситуации.

В 32-тата минута Улаус Скаршем стреля опасно за домакините от границата на наказателното поле, но кълбото премина покрай вратата.

Веднага след почивката Ботев нанесе своя удар. Ивелин Попов изведе Уме Емануел, който преодоля Густаво Бусато и прати топката във вратата на “червените”, но имаше вдигнат флаг за засада. Попадението беше проверено от видео асистент реферите, след което беше зачетено.

В 61-ата минута се стигна до грозни сцени на терена след единоборство между Браян Кордоба и Ивелин Попов, което прерасна в масово спречкване и завърши с червени картони за Кордоба и Попов.

В края ЦСКА упражни стихиен натиск, който не даде резултат. Домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но реферът подмина ситуацията.

Така Ботев взе минимален аванс преди реванша в Пловдив на 1 май.

снимка: Facebook