ЦСКА със сензационна загуба от Пирин

ЦСКА допусна сензационна загуба с 1:2 у дома срещу Пирин Благоевград и на практика сведе до минимум шансовете си да спечели титлата.

ЦСКА изигра слаб мач с много брак в действията си. Отборът действа мудно на терена, без креативност в атака и позволи на Пирин да спечели първа победа в историята при гостуване на “червените”.

Пирин поведе в резултата в 14-ата минута с гол на Виталий Ягодинскис.

В 25-ата минута Фернандо  Каранга изравни за ЦСКА с глава след центриране на Тибо Вион от корнер.

Пет минути преди края на първата част Данило Асприля уцели напречната греда.

В самото начало на втората част и Пирин записа греда след удар на Иван Тасев.

В 79-ата минута Пирин сигна до победното попадение след отличен пробив на Иван Тасев през центъра и прецизен удар в горния ъгъл на вратата от границата на наказателното поле.

ЦСКА записа втора поредна домакинска загуба след поражението от Локомотив Пловдив с 1:2 и бързо заличи добрите впечатления от победата над Левски, а публиката отново поде рефрена “оставка” по адрес на треньора Нестор Ел Маестро.

ЦСКА е на второ място в класирането и изостава на 9 точки зад лидера Лудогорец Разград, докато Пирин се изкачи на 13-то място в шампионата и запази шансове за оставане в елита.

След мача Нестор Ел Маестро разкри, че в отбора на ЦСКА върлува вирус и някои от играчите са играли с температура и не са били в оптимално физическо състояние.

снимка: Facebook