Реал (Мадрид) - Манчестър Сити 3:3 (Развой на срещата по минути)

Реал Мадрид

3:3

Манчестър Сити

90+4′Турнир: Шампионска лигаСтадион: "Сантяго Бернабеу", гр. Мадрид (Испания)Зрители: 78 32890+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Фантастичен мач на "Бернабеу"! Реал (Мадрид) и Ман Сити си спретнаха голов екшън в първия рунд

Вижте как се разви двубоят

88′

Жълт картон и за Бернардо Силва.

81′

Жълт картон за капитана на Реал (Мадрид) Дани Карвахал.

79′

ГООООООЛ! 3:3!!! ВАЛВЕРДЕЕЕЕ! Красивите голове през втората част продължиха, но 10 минути преди края такъв падна във вратата на Сити. Лука Модрич напредна с топката и подаде към Винисиус вляво. Бразилецът центрира на задна греда, където дебнеше Феде Валверде и с шут от воле едва не скъса мрежата зад Стефан Ортега.

Снимка 660509

Източник: Gettyimages

71′

ГОООООЛ! 2:3!!! ГВАРДИОЛ! Пет минути след шедьовъра на Фоудън, станахме свидетели на още един подобен във вратата на Реал. Джак Грийлиш получи топката в наказателното поле и върна назад към Йошко Гвардиол, който имаше време да се нагласи добре и с бомбен шут от около 25 метра опъна мрежата на "кралете".

Снимка 660506

66′

ГООООООЛ! 2:2!!! ФОУДЪН! Гостите съумяха да възстановят паритета в 66-ата минута на двубоя. Многоходова комбинация на "гражданите" доведе до пас към Бернанрдо Силва на десния фланг. Той подаде към Джон Стоунс, който пък от своя страна продължи към Фил Фоудън. Англичанинът стреля мощно от дъгата и събра паяжината на вратата на Андрий Лунин.

Снимка 660507

57′

ВИНИСИУС! Реал (Мадрид) съвтвори нова опасност пред вратата на Сити в 57-ата минута. Всичко започна от перфектен пас на Феде Валверде, който намери Родриго на левия фланг. Бразилецът пусна изведе своя сънародник Винисиус сам срещу Ортега, но шутът му мина над напречната греда.

53′

В 53-та минута Джуд Белингам получи топката в наказателното поле, финтира двама играчи на Сити и нанесе удар с левия крак, но покрай гредата.

Снимка 660505

50′

Гостите започнаха по-активно втората част и притиснаха своя съперник в наказателното поле, но това доведе само до няколко разбърквания пред вратата на Реал и един неточен удар на Джак Грийлиш.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

37′

Жълт картон за Мануел Аканджи.

Снимка 660501

33′

В 33-ата минута отново Родриго получи добра възможност да обстрелва вратата на Сити от границата на наказателното поле, но топката профуча на около 2 метра от дясната греда.

Снимка 660503

30′

След първоначалната вихрушка от положения и голове, последва леко затишие на стадион "Сантяго Бернабеу", което беше нарушено в 30-ата минута. Тогава Дани Карвахал се включи от дълбочина и подаде пас към Родриго в наказателното поле. Бразилецът стреля силно, но Стефан Ортега този път спаси.

14′

ГООООЛ!!! 2:1!! РОДРИГО! Домакините успяха да обърнат само 2 минути по-късно. Винисиус пусна страхотен извеждащ пас към Родриго, който тръгна от собственото си поле. Мануел Аканджи опита да догони бразилеца и да не му позволи да отправи удар, но в крайна сметка Родриго прокара кълбото покрай Ортега за 2:1.

Снимка 660496

12′

ГООООЛ! 1:1!! КАМАВИНГА! В 12-та минута Едуардо Камавинга проби по десния фланг, влезе навътре към наказателно поле и стреля с левия крак, топката рикошира в крака на Рубен Дияш и стана неспасяема за Стефан Ортега - 1:1.

Снимка 660497

3′

ГООООЛ! 0:1!! БЕРНАРДО СИЛВА! "Гражданите" се възползваха от пряк свободния удар и откриха резултата. Бернардо Силва застана зад топката и изненада Лунин с удар по земя в близкия ъгъл. Украинецът успя да докосне топката със сетни сили, но не и да ѝ попречи да влети в мрежата му.

Снимка 660492

2′

Не беше изминала и една минута от началото на мача, когато гостите организираха първата си опасна атака. Джак Грийлиш напредна в полето на Реал, но беше съборен от Чуамени с непозоволени средства и реферът не се поколеба да му покаже първия жълт картон. Защитникът на "кралете" ще пропусне реванша заради натрупани картони.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 660491

Състав13. Андрий Лунин18. Стефан Ортега2. Даниел Карвахал - капитан25. Мануел Аканджи18. Орелиен Чуамени3. Рубен Диаш - капитан22. Антонио Рюдигер5. Джон Стоунс23. Ферлан Менди24. Йошко Гвардиол12. Едуардо Камавинга16. Родри15. Федерико Валверде8. Матео Ковачич8. Тони Кроос20. Бернардо Силва5. Джуд Белингам47. Фил Фоудън7. Винисиус Жуниор10. Джак Грийлиш11. Родриго9. Ерлинг ХаландТреньорКарло АнчелотиПеп ГуардиолаРезерви25. Кепа Арисабалага31. Едерсон30. Фран Гонсалес33. Скот Карсън3. Едер Милитао11. Жереми Доку6. Начо Фернандес17. Кевин Де Бройне10. Лука Модрич19. Хулиан Алварес14. Хоселу21. Серхио Гомес17. Лукас Васкес27. Матеус Нунеш19. Дани Себайос52. Оскар Боб20. Фран Гарсия76. Махамаду Сусохо21. Браим Диас82. Рико Люис24. Арда Гюлер

Съставите на Реал (Мадрид) и Манчестър Сити се изправят един срещу друг в първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига за сезон 2023/24.

В испанската столица Реал ще търси реванш за загубата от Манчестър Сити в полуфиналите на миналогодишното издание на турнира. Тогава първият мач в Мадрид завърши при равенство 1:1, но на реванша "гражданите" отвяха именития си съперник с 4:0. "Лос бланкос", които на 1/8-финалите победиха германския РБ Лайпциг с общ резултат от 2:1, не показват особено силна игра, но крачат уверено към титлата в Испания и както винаги е страшилище в Европа.

Манчестър Сити предлага нов договор на голмайстора от финала в Истанбул

При по-добри финансови условия

През този сезон Сити също не са чак толкова впечатляващи, макар че все още имат шанс да повторят историческия си требъл от миналата кампания. Тимът на Хосеп Гуардиола е на точка от върха във Висшата лига, а също така продължава и на полуфиналите във ФА Къп. В предишния кръг "гражданиет" отстраниха датския Копенхаген с общ резултат от 6:2.

Старши треньорът на Реал - Карло Анчелоти няма да може да разчита единствено на дълготрайно контузените Дейвид Алаба и Тибо Куртоа, докато Дани Себайос е под въпрос.

За Ман Сити аут са Кайл Уокър и Нейтън Аке, които дори не са пътували заедно с отбора за Мадрид и няма да бъдат на разположение на мениджъра Хосеп Гуардиола. Йошко Гвардиол обаче ще бъде на линия за шампиона на Англия.

Главен съдия е Франсоа Льотесие от Франция.

В Испания: Халанд планира да се присъедини в Реал (Мадрид) през 2025 година