Локомотив (Пловдив) - Черно море 1:0 (Развой на срещата по минути)

Локомотив (Пд)

1:0

Черно море

90+6′Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. ПловдивЗрители: 345290+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Локо (Пд) излъга Черно море, измести Левски от четвъртото място и остави ЦСКА на второ

Оливие Кандем отбеляза победния гол за "смърфовете"

90′

Шест минути добавено време

76′

Жълт картон за Мазир Сула.

75′

Четвърт час преди края пред Димитър Илиев се откри възможност за истрел от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя над вратата.

60′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЧЕРНО МОРЕ! В 60-ата минута Черно море успя да прати топката в мрежата на "смърфовете", но голът беше отменен. Илиан Илиев центрира топката отляво, Атанас Илиев понечи да играе с топката, но не успя, а тя влетя в мрежата. Нападателят на "варненци" обаче се намираше в активна позиция и попадението справедливо беше отменено.

53′50′

Христо Иванов получи първия жълт картон в мача.

Снимка 660313

Източник: startphoto.bg

47′

Гостите от Варна се хвърлиха в атаки от първите минути на втората част, а това доведе до удар на Атанас Илиев с глава в 47-ата минута, но топката прелетя над гредата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Малко преди паузата домакините пропуснаха нови две възможности за гол. Първо Ефе Али стреля опасно от дистанция, но Дюлгеров изби в ъглов удар. Евандро центрира отлично от последвалия корнер, а Сегура стреля с глава, но кълбото профуча покрай гредата.

30′

ГООЛ! 1:0!! КАМДЕМ! След точно половин час игра домакините успяха да открият резултата. Оливие Кандем получи топката на скорост, навлезе в наказателното поле и с премерен шут в далечния ъгъл опъна мрежата на варненци.

26′

В 26-ата минута Бабакар Дион стреля точно от дистанция, но Иван Дюлгеров внимаваше и спаси. Това беше първият точен изстрел към една от двете врати.

21′

Първата 1/4 от мача премина в доста сериозна битка в центъра на терена. Двата отбора демоснтрираха, че са готови на всичко, за да спечелят двубоя. Битката беше за всяка педя земя, но чистите положения пред двете врати липсваха.

Снимка 660312

10′

Равностойно начало на мача. Домакините владеят повече топката, но "моряците" не допускат никакви опасности пред вратата си.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Състав81 Кристиан Томов25 Иван Дюлгеров44 Ангел Лясков3 Живко Атанасов5 Тодор Павлов28 Влатко Дробаров91 Хорхе Сегура2 Цветомир Панов12 Ефе Али6 Виктор Попов71 Оливе Камдем27 Даниел Димов - капитан6 Христо Иванов71 Васил Панайотов21 Евандро10 Мазир Сула7 Бабакар Дион11 Илиан Илиев14 Димитър Илиев - капитан99 Жуниор Де Мело9 Мичи Нтело9 Атанас ИлиевТреньорАлександър ТомашИлиан ИлиевРезерви88 Мартин Луков84 Християн Славков20 Милош Петрович16 Андреяс-Кристиан Калкан16 Кристиян Пешов29 Берк Бейхан22 Ивайло Иванов15 Даниел Хесус Мартин Хил11 Петър Андреев23 Едгар Пашеко17 Мартин Райнов86 Исмаил Иса19 Владимир Медвед17 Мартин Милушев15 Мартин Петков39 Николай Златев4 Мартин Паскалев4 Росен Стефанов

Отборите на Локомитв Пловдив и Черно море ще се срещнат в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на "Лаута" започва в 19:30 часа.

И двата тима влизат в днешния мач след победа в шампионата в началото на април. Локомотив Пловдив удари ЦСКА като гост с 2:1.

Испанец се връща в групата на Черно море

За гостуването на Локомотив (Пловдив)

Преди това пък допусна поражение от Лудогорец с 1:2. Черно море пък надви у дома Локомотив София с 3:0, а преди това направи равен с Ботев Пловдив като гост - 0:0.

Тимът на Илиан Илиев заема третото място в шампионата, като при победа "моряците" ще изпреварят втория ЦСКА, тъй като имат 58 точки, а "червените" са с 60. "Смърфовете" пък от своя страна са пети с 50 точки, една по-малко от Левски и също могат да прогресират с позиция при успех.

За последно Черно море и Локомотив Пловдив играха през октомври и тогава завършиха 2:2. Последният мач на "Лаута" беше спечелен от домакините с 2:1, а последната победа на варненци срещу днешния им съперник е отпреди почти година, когато през април 2023 побеждават в морската ни столица с 2:1.

Главен съдия на срещата ще бъде Никола Попов.