Черно море измести ЦСКА от второто място

Черно море измести ЦСКА от второто място в класирането на efbet Лига след  победа срещу Локомотив София с 3:0.

Атанас Илиев реализира хеттрик в рамките на 17 минути и изведе Черно море до успеха на “Тича”.

Илиев вкара и трите гола през първата част. Нападателят откри резултата в 21- минута с удар по диагонала, а пет минути по-късно отново той с шут от десетина метра матира вратаря на гостите.

Илиев оформи своя хеттрик в 38-а минута след извеждащо подаване на Андреяс Калкан.

Загубата е четвърта поредна за столичните „железничари“, които остават с 25 точки в актива си на 10- място в класирането.

Черно море  се възползва от изненадващата загуба на ЦСКА с 1:2 вчера от Локомотив Пловдив и излезе на второто място.

Слабата игра и поражението предизвикаха гнева на феновете на ЦСКА, които изпратиха с освирквания футболистите и поискаха оставката на треньора Нестор Ел Маестро.

Лудогорец разгроми Левски с 5:1 също вчера и направи поредна крачка към безпрецедентна 13-а поредна титла.

Ботев Пловдив постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването на Берое в Битката за Тракия и запази шансове да влезе в топ 6.

Младежкият национал Георги Николов се разписа два пъти за пловдивчани, а едно попадение добави Константинос Балоянис.

Лудогорец е начело в класирането с 63 точки, пет повече от втория Черно море и шест пред третия ЦСКА. Лудогорец има и мач по-малко.

Резултати от 27-ия кръг:
ЦСКА 1948 (София) – Ботев (Враца) – 0:0, Берое (Стара Загора) – Ботев (Пловдив) 0:3, Черно море (Варна) – Локомотив (София) – 3:0

сряда: Крумовград – Хебър (Пазарджик) – 3:2, ЦСКА-София – Локомотив (Пловдив) – 1:2, Лудогорец (Разград) – Левски (София) – 5:1

вторник: Етър (Велико Търново) – Арда (Кърджали) – 2:1, Славия (София) – Пирин (Благоевград) – 0:0.

снимка: Черно море