Везенков се завърна в игра за Сакраменто

Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс след близо два месеца лечение на контузия.

Най-добрият български баскетболист влезе като резерва за домакинската победа със 127:106 срещу Юта Джаз в мач от редовния сезон на НБА.

Везенков се появи на игрището в края на първата четвърт, а след това отново получи игрово време през второто полувреме. 28-годишният българин завърши с 5 точки, 2 борби, 1 асистенция.

За последно Везенков игра на 9 февруари, когато изкълчи десния глезен, след като малко преди това лекуваше подобна травма.

Най-резултатен за “кралете” беше Кийгън Мъри с 25 точки, по 24 точки добавиха Де`Аарън Фокс и Харисън Барнс. Литовската звезда Домантас Сабонис записа 57-ия си пореден “дабъл-дабъл” със 17 точки и 11 борби.

За Юта по 22 т. вкараха Брайс Сенсабо и Колин Секстън.

Сакраменто заема 7-о място в Западната конференция и продължава битката за директно класиране в плейофите.

снимка:Facebook