Ботев (Пловдив) - Черно море 0:0 (Развой на срещата по минути)

Ботев (Пд)

0:0

Черно море

90+5′Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. ПловдивЗрители: 90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) и Черно море не намериха начин как да си вкарат гол на "Колежа"

Нулевото реми не влизаше в плановете и на двата тима

89′

Ивелин Попов сваля капитанската си лента, което означава, че участието му в този мач приключва. Вместо него влиза Николай Минков.

88′

Илиан Илиев-младши слага край на участието си в мача, а вместо него ще видим Едгар Пашеко.

87′Снимка 659352

Източник: startphoto.bg

86′

НИКОЛОВ! Смените в състава на Ботев - Укаки и Николов, можеха да направят разликата в този двубой с настъпването на 86-ата минута, Нигериецът изкара една топка от фланга, която трябваше да бъде достигната от централния нападател. Николов обаче бе неутрализиран от отличната реакция на Иван Дюлгеров.

85′

Антонио Перера получава официално предупреждение.

78′

Джеймс Етоо получава един от редовните си картони.

76′

Андреяс Калкан ше замени Даниел Димов, който сигнализира и за някакви физически проблеми.

76′

Атанас Илиев очаквано заменя Исмаил Иса.

74′Снимка 659351

73′

Мохамед Брахими пропуска срещата, а вместо него ще видим Георги Николов.

72′

Ехидже Укаки ще замени сънародника си Уме Емануел. Нова смяна за Ботев.

69′

ШАНС ЗА БОТЕВ! Иван Дюлгеров действа решително в 69-ата минута. Тогава вратарят на Черно море прочете добре развоя на събитията и блокира в решителния миг опит за извеждащо подаване към Ивелин Попов.

62′

Официален дебют за Ботев прави Кристиан Нвачукву, който заменя Самуел Акере.

61′Снимка 659350

60′

Уеслен Жуниор влиза в игра за Черно море, а замененият футболист ще бъде Мазир Сула.

58′

Мохамед Брахими получава жълт картон заради реакция по адрес на съдията.

56′

Търпимостта на домакините към главния арбитър Железов продължи. В 56-ата минута, иначе спокойният, Душан Керкез изпусна нервите си и започна да сипе обиди по адрес на съдията край тъчлинията. Това му донесе и официално предупреждение.

47′

Надиграването продължи и през второто полувреме, като и двата тима демонстрираха огромното си желание за достигането до гола.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 659349

45+3′

ПОЧИВКА!

44′

Валентин Железов вбеси Ивелин Попов и футболистите на Ботев (Пд) в 44-ата минута. Тогава Попето бе набрал скорост и тъкмо се готвеше за изстрел, когато Влатко Дробаров го дръпна за фланелката. Домакините поискаха фаул, но главният съдия отсъди авантаж. При него Акере шутира, но право в тялото на Цветомир Панов.

38′

В последните минути на първата част двата тима си спретнаха здрава битка в центъра на терена, от което пострадаха възможностите за по-интересни голови ситуации.

33′Снимка 659347

25′

Ивелин Попов реши да напомни за себе си в средата на първата част, когато негов изстрел от границата на наказателното поле профуча покрай дясната странична греда на "моряците".

23′

ИСА! Черно море имаше първия си отличен шанс за гол в 23-ата минута. Исмаил Иса загърби младия бранител Атанас Чернев и се отправи застрашително към вратата на Ханкич. Бившият нападател на Левски и Литекс обаче загуби баланс и ударът му нямаше необходимата точност.

Снимка 659346

20′

Пабло Гарсия получава първия жълт картон в мача.

19′

Домакините поискаха дузпа в 19-ата минута, след като Виктор Попов събори в наказателното поле Мохамед Брахими. Реферът Валентин Железов обаче бързо успокои "канарите", защото още в самото начало на ситуацията бе вдигнат фаул за засада. Още по-комичното беше, че Брахими искаше нарушение заради това, че неволно сам се изрита с десния крак в левия..

8′

Душан Керкез беше направил изненада в тактическата си постройка и Мохамед Брахими играеше на върха на атаката. Именно тази негова интересна рокада можеше да даде ефект в осмата минута. Акере пусна пас в перспектива за №7, който влезе на скорост в наказателното поле и шутира по диагонал. Дюлгеров се справи с вещина и улови.

Снимка 659345

2′

Илиан Илиев се ядоса на своите футболисти след само 120 секунди от мача на "Колежа". Повод за недоволството му стана фактът, че Самуел Акере бе оставен прекалено лесно да отправи изстрел, попаднал в обсега на сигурния Иван Дюлгеров.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 659348

Състав1. Хидайет Ханкич25. Иван Дюлгеров5. Джонас Там3. Живко Атанасов7. Мохамед Брахими28. Влатко Дробаров10. Ивелин Попов6. Виктор Попов15. Джеймс Етоо2. Цветомир Панов16. Самюел Акере27. Даниел Димов17. Николай Минков71. Васил Панайотов20. Антонио Калдерон5. Пабло Гарсия31. Уме Емануел11. Илиан Илиев38. Константинос Балогианис10. Мазир Сула79. Атанас Чернев86. Исмаил ИсаТреньорДушан КеркезИлиан ИлиевРезерви32. Матвей Игонен84. Християн Славков4. Ехидже Укаки16. Андреяс Калкан6. Дилан Мартенс9. Атанас Илиев14. Фаустас Степонавичус23. Едгар Пашеко18. Димитър Папазов17. Мартин Милушев30. Лъчезар Балтанов32. Мартин Дичев40. Кристиан Нвачукву39. Николай Златев42. Ивайло Видев4. Росен Стефанов93. ГеоргиНиколов99. Уеслен Жуниор

Черно море гостува на Ботев Пд от 16:30 часа. Битката на "Колежа" обещава да е много интригуваща.

Причината е, че съперниците са изправени до стената и нямат право на грешка в преследването на целите.

Срещу Лудогорец кротко, срещу Черно море на нож!

Всички го виждат, но никой не коментира...

Варненци зимуваха на първо място във временното класиране. Към момента те удържат втората позиция, като имат равни точки с третия ЦСКА.

Задачата, която Илиан Илиев и момчетата му са си поставили, е да грабнат медали този сезон. Ботев пък преследва седмото място, което праща на бараж за Лигата на конференциите.

За канарчетата има и път към Лига Европа, но той минава през завоюване на купата - чакат ги полуфинали с ЦСКА и евентуална битка за трофея срещу Лудогорец.