ФК ЦСКА 1948 - Берое 0:1 (Развой на срещата по минути)

ФК ЦСКА 1948

0:1

Берое

90+5′Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. БистрицаЗрители: 45590+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Латино бандата на Берое задълбочи кризата във ФК ЦСКА 1948

Заралии измъкнаха победата след драма и късен гол на Политино

90+1′

Артур бави времето и получава картон.

Снимка 659371

Източник: startphoto.bg

90′

Антонио Вутов получава жълт картон заради претенции към съдията.

88′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 0:1! ПОЛИТИНО!! Голямата развръзка в Бистрица настъпи 120 секунди преди края на редовното време. И в ролята на триумфиращи бяха футболистите на Берое. В началото обаче те трябваше сериозно да потреперят, защото стражът Артур изби много опасен удар по диагонал на Педриньо. Последва нов заход на "червената" звезда, който бе блокиран на границата на наказателното поле. Това от своя страна даде начало на поредната заралийска контра. Вия пак свърши своята част от задачата и пусна извеждащ пас за появилия се току-що Политино. Нападателят не успя да вкара на Маринов от първия си опит, ала при добавката не сгреши, за да изпрати в делириум латино резервната скамейка на гостите.

87′

Уерик Каетано бива заменен от Франциско Политино.

83′

Хуан Пабло Саломони получава официално предупреждение.

82′

В 82-ата минута отново Вия създаде проблеми на защитата на домакините. Той центрира в наказателното поле, където появилият се като резерва Роналдо Камара стреля неточно от воле.

Снимка 659370

81′

Роналдо Камара ще се появи в игра вместо Сегундо Пахаме.

80′

Диало влиза в оставащите минути от срещата вместо Дамян Йорданов.

80′

Капитанът на Берое - Жорди Говеа получава жълт картон.

73′

Вини Трибуле ще се опита да раздвижи атаката на Берое. Напуска Сагардия.

70′Снимка 659369

67′

Джонатан Перейра получава жълт картон заради претенции спрямо главния съдия.

65′

Антонио Вутов заменя Парвизджон Умарбаев.

63′

ВИЯ! Динамиката в този мач продължи с отлична контраатака за селекцията на Хосе Ачиари в 63-ата минута. Себастиан Вия пое на скорост и елегантно финтира Росен Божинов. В ситуация трима на двама в полза на беройци, звездата им реши да завършва сам, стреляйки неточно по диагонал. Това, естествено, не се хареса никак на неговите колеги.

60′Снимка 659368

58′

Реян Даскалов получава жълт картон.

57′

ОПАСНО! Берое можеше да си отбележи неволен автогол в 57-ата минута. Радослав Кирилов изненада отбраната на заралии със залъгващо движение, след което отправи остър пас в наказателното поле. Карлос Алгара протегна крак, за да изчисти, но прати кълбото към собствената си врата. Артур все пак беше на мястото си и спаси.

52′

ШАНС ЗА БЕРОЕ! Определян за "новия Кавани" преди време - Франциско Сагардия демонстрира колко далеч е той от класата на "Ел Матадор" в 52-ата минута. Тогава въпросният получи задължаващо извеждащо подаване от Себастиан Вия, но докато тичаше сам срещу Маринов, №9 така и не нагласи топката си на десния крак и допусна тя да му бъде избита от догонилия го Реян Даскалов.

46′

На полувремето домакините извършиха смяна и Бирсент Карагарен се появи в игра вместо Симеон Димитров.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 659367

45′

ПОЧИВКА!

36′

„Червените“ така и не намериха целта, а поредният удар в техен актив беше регистриран в 36-ата. След бърза комбинация Педриньо насочи технично от двадесетина метра, но високо над горната греда.

33′Снимка 659366

32′

Себастиян Вия получава жълт картон за нарушение срещу Джонатан.

31′

ТАЛИС! Бразилско надиграване на стадион "Витоша" имаше в 31-ата минута. Атакуващият халф на ФК ЦСКА 1948 - Талис, стреля опасно от границата на наказателното поле, но сънародникът му Артур Мота се протегна максимално и отклони в корнер.

25′Снимка 659365

24′

Добрият период за възпитаниците на Хосе Ачиари продължи, като добър пробив на Жорди Говеа завърши с центриране от фланга в 24-ата минута. С кълбото последователно обаче се разминаха Саградия, Пачаме и Дамян Йорданов.

19′

САГАРДИЯ! Берое демонстрира, че няма да се даде лесно на софийския си опонент и в 19-ата минута също сътвори интересна ситуация. Както винаги, всичко по-класно дойде от Себастиян Вия. Колумбиецът хитро комбинира със Саградия, ала уругваецът нямаше достатъчно точен завършващ изстрел.

13′

ШАНС ЗА ФК ЦСКА 1948! Селекцията на Николай Панайотов продължи да затяга обръча и нова опасност сполетя гостите от Стара Загора в 13-ата минута. Джонатан Перейра получи подаване на втора греда, след което последва негово успоредно на голлинията подаване за Радослав Кирилов. Капитанът на "червените" закъсня със стотни от секундата, за да засече за 1:0.

Снимка 659362

10′

ФК ЦСКА 1948 създаде първата добра възможност в своя полза с настъпването на 10-ата минута. Неделко Пишчевич получи подаване на границата на наказателното поле, но изстрелът му беше уловен от вратаря на Берое.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 659364

Състав1. Петър Маринов1. Артур Мота2. Джонатан Перейра4. Франко Минго3. Росен Божинов5. Лучиано Скуадроне7. Талис Кантанхеде6. Джорди Говеа - капитан8. Педриньо9. Франциско Сагардия10. Радослав Кирилов - капитан11. Уерик Де Оливейра19. Стив Фуртадо18. Хуан Пабло Саломони22. Реян Даскалов19. Карлос Алгара28. Неделко Пишчевич20. Сегундо Пахаме39. Парвиз Умарбаев21. Дамян Йорданов87. Симеон Димитров22. Себастиян ВияТреньорНиколай ПанайотовХосе АчиариРезерви12. Леви Дон A-Диу Кахамба Нтумба23. Родриго Ачинели6. Радослав Илиев8. Хавиер Силго9. Бирсент Карагарен10. Джани Тума14. Теодор Иванов14. Викторио Вълков20. Антонио Вутов15. Енцо Еспиноза21. Емил Ценов24. Стефан Гаврилов31. Том Рапнуи25. Муса Диало58. Марто Бойчев91. Винни Трибулет98. Ронадо Камара

ФК ЦСКА 1948 приема тима на Берое в мач от 26-ия кръг на на efbet Лига. Срещата в Бистрица е днес от 19:00 часа.

Червените продължават да са в битка за място в топ 6, като заемат точно шестата позиция с 37 точки, една повече от Арда и Крумовград, които обаче са и с два мача повече от столичани.

Линцензът е приоритет №1 за Берое

Ръководството работи за уреждане на финансовите задължения

Възпитаниците на Николай Панайотов нямат успех през пролетта, като след равенствата с Етър и Славия отстъпиха последователно на Лудогорец, ЦСКА и Черно море.

Срещу себе си ФК ЦСКА 1948 ще има един отбор на Берое, който е в добро състояние, след като взе четири точки от последните си два мача с Черно море и Ботев Враца. Старозагорци допуснаха късен изравнителен гол срещу врачани, а в таблицата са на десето място с 29 пункта.

Това ще бъде трети двубой между двата тима от началото на сезона. В първия мач за първенство червени и зелени не излъчиха победите, завършвайки при резултат 0:0. Последва и двубой за Sesame Купа на България, който ЦСКА 1948 спечели с 2:1.