ЦСКА пречупи Локо Сф с гол на Линдсет

С гол на Джонатан Линдсет ЦСКА победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига.

Линдсет се разписа през първата част и донесе първа победа за ЦСКА на стадиона в квартал “Надежда” от 2005 година насам.

ЦСКА владееше инициативата през целия мач и пропусна да спечели по-изразителна победа.

Линдсет откри резултата в 17-а минута, след като опита да подаде на Фернандо Каранга, който стреля и топката се върна към норвежеца и той отблизо не сбърка.

На два пъти гредите спасиха вратата на Локомотив след удари на Каранга.

Отлични ситуации за гол за ЦСКА имаха Емануел Шакич и Станислав Шопов, но младият вратар на Локо Жарко Истатков блесна с отлични намеси.

ЦСКА можеше и да изпусне победата в последните секунди след мощен удар но Кевин Маи, който премина на сантиметри от десния стълб на вратата на Бусато.

Капитанът на ЦСКА Амос Юга получи девети картон в първенството и ще пропусне срещата с Локомотив Пловдив и дербито с Левски другия уикенд.

“Не беше най-доброто ни представяне през сезона, второто полувреме беше трудно за нас. Искаме да се фокусираме върху позитивите от днес. Пета поредна победа, суха мрежа и най-важното още три точки”, каза треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро.