Левски победи Славия с 2:0

Левски победи с 2:0 Славия в най-старото столично дерби. На стадион “Георги Аспарухов“ Рикардиньо вкара преди почивката, а крайният резултат оформи Марин Петков дълбоко в добавеното време на мача.

Домакините показаха две противоположни лица. През първото полувреме те доминираха, но вкараха само гол. След почивката изцяло отстъпиха инициативата на противника.

„Сините“ влязоха настървено в мача и създадоха сериозни проблеми за противниковата защита. Още във 2-рата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва решаващо. Вратарят на Славия спаси удар на Патрик-Габриел Галчев от ъгъла на наказателното поле.

В 38-ата минута домакините най-сетне успяха да преодолеят Вуцов и излязоха напред в резултата. Мислович намери Рикардиньо около дъгата на наказателното поле. Бразилецът се обърна и с хубав удар прати топката в мрежата.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Ван дер Каап извърши нарушение край страничната линия.

В 85-ата минута трибуните на „Георги Аспарухов“ утихнаха при голям пропуск на Славия. Иван Минчев центрира от фал. Исак Соле свали с глава към Велко Йеленкович, който от много чиста позиция прати топката над напречната греда.

Левски – Славия 2:0

1:0 Рикардиньо 38′

2:0 Марин Петков 90’+5′

Състави:

Левски: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (24. Хоакин Фернандес 60′), 6. Цунами – К – 8. Карлос Охене (20. Асен Чандъров – 56′), 23. Патрик Мислович – 88. Марин Петков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон (97. Асими Фадига) – 9. Рикардиньо (19. Билал Бари 75′)

Треньор: Николай Костов

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (22. Куентин Зеедорф 80′) – 19. Чунг Нгуен До (93. Исак Соле 74′), 27. Емил Мартинов (17. Ерол Дост – 62′) – 8. Емил Стоев (9. Мартин Сораков 62′), 73. Иван Минчев – К, 88. Тони Тасев (14. Роберто Райчев 80′) – 10. Владимир Николов

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Радослав Гидженов