Безупречен Григор елиминира Алкарас в Маями

Григор Димитров победи световния номер 2 Карлос Алкарас и за първи път в своята кариера се класира за полуфиналите на Мастърс турнира в Маями.

Григор демонстрира най-добрия си тенис и не остави шансове на испанеца, като го надигра категорично с 6:2, 6:4 за час и 34 минути.

32-годишният Димитров поведе с 3:0 гейма след 18 минути игра, а с нов пробив в края на сета взе откриващия сет с 6:2.

Първата ракета на България доминира и във втория сет, поведе с 4:1 гейма и имаше точка за пробив за 5:1, но Алкарас се справи и я отрази.

Това даде импулс на испанеца и той успя да реализира своя първи пробив в мача в седмия гейм на втория сет, след което и да изравни за 4:4.

Димитров успя да се справи със ситуацията, спечели подаването си в деветия гейм, а веднага след това осъществи пробив и стигна до победата в мача.

Хасковлията побеждава Алкарас за втори пореден път след Шанхай в края на миналия сезон.  21-годишният испанец продължава да води в директните мачове с 3:2 успеха.

Григор записа 24 печеливши удара, направи само пет непредизвикани грешки и постигна четири аса.

Срещата бе изгледана на живо от звезди като боксьора Майк Тайсън и баскетболиста Джими Бътлър.

Достигането до полуфиналите в Маями гарантира на Григор Димитров и изкачване до 11-о място в световната ранглиста.

В спор за място на финала българинът ще се изправи срещу германеца Александър Зверев, който по-рано през деня победи с 6:3, 7:5 унгареца Фабиан Марожан.

Победа над Зверев ще върне Григор Димитров в топ 10 на ранглистата за първи път от 2018 година насам.

Снимка: Facebook