Григор е на осминафинал на Мастърса в Маями

Първата ракета на България Григор Димитров се класира на осминафинал на Мастърс турнира по тенис на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд от 8,9 милиона долара.

Григор Димитров спечели с лекота срещу 56-ия в света Яник Ханфман (Германия) с 6:1, 6:0 само за 46 минути игра.

Димитров изигра безупречен мач и достига до четвъртия кръг в Маями за трети път в кариерата си след 2012-а и 2016 година.

Григор осъществи ранен пробив и поведе с 3:0, а германецът взе първия си и единствен гейм в мача, за да намали изоставането си на 1:5, но Димитров затвори първия сет при първата си възможност за 6:1 само за 24 минути.

Във втория сет Григор не остави съмнение в превъзходството и не даде и гейм на съперника.

“Чувствам се добре. Хубаво е, че мачът беше толкова кратък, особено като се има предвид, че ще играя отново утре. Трябваше да направя това, което трябва, така че играех всяка топка на максимум. Направих необходимото от моя страна. Яник очевидно не се чувстваше добре, но през годината има и такива мачове и просто ги приемаш”, коментира Григор Димитров след мача.

Следващият съперник на 11-ия в схемата българин ще бъде осмият в схемата поляк Хуберт Хуркач. Димитров има четири победи от четири мача срещу него.

Хуберт Хуркач елиминира в третия кръг американеца Себастиан Корда със 7:6(5), 6:7(5), 6:3 в мач, продължил два часа и 18 минути.

снимка: Facebook