България победи Танзания с гол на Десподов

С гол на Кирил Десподов националният отбор на България надигра Танзания с 1:0 в първата си среща от турнира FIFA Series в Азербайджан и прекъсна негативна серия от 11 срещи без победа.

Капитанът Кирил Десподов отбеляза единствения гол в 52-ата минута с ювелирно изпълнение от пряк свободен удар.

Непретенциозният тим на Танзания създаде доста проблеми на българския състав и имаше по-чистите положения за гол, като на два пъти гредите спасиха вратата на България.

Победата е първа за българите от 16-и ноември 2022-а, когато надиграха Кипър с 2:0.

Танзания имаше първата чиста ситуация за гол след грешка в защитата на България в 16-а минута, но нападателят на съперника Денис уцели гредата, а при добавката Салум прати топката над вратата.

В края на първата част Ивайло Чочев стреля мощно с глава, но вратарят на Танзания изби в корнер.

В 52-ата минута България поведе с чудесно изпълнение на капитана Кирил Десподов от свободен удар.

Танзания можеше да изравни в добавеното време, но параболичен удар на Новатус Мироши срещна горната греда.

“След толкова време без победа бе изключително тежко психологически. Защото трябваше да спечелим този мач на всяка цена. Получи се точно това, което прогнозирахме преди мача. Поздравленията към момчетата, но аз им казах в съблекалнята, че имаме много резерви откъм игрови план, откъм качество. Спечелихме по трудния начин, както ние го очаквахме, но всички други не”, коментира селекционерът на националния отбор Илиан Илиев пред БНТ.

Следващата среща на българския тим е с домакините от Азербайджан на 25-и март (понеделник) от 18:00 часа българско време.

снимка: Facebook