Левандовски асистира на халф на Лудогорец

Голмайсторът на Барселона Роберт Левандовски асистира на халфа на Лудогорец Якуб Пьотровски за един от головете за Полша при победата с 5:1 срещу Естония в полуфиналния плейоф от поток “А” за класиране на европейското първенство по футбол в Германия това лято.

Пьотровски добави и асистенция, а поляците можеше да спечелят и по-убедително, като създадоха 26 ситуации за гол в мача.

Естонците играха от средата на първото полувреме и с човек по-малко след червен картон на защитника Максим Пастоци.

Полша поведе с гол на Пшемислав Франковски след пас на Пьотровски.

Капитанът на Лудогорец реализира за 3:0 в 70-а минута с шет от далечно разстояние след пас на Левандовски.

До края бившият играч на ЦСКА Карол Метс си вкара автогол, а Себастиан Шимански направи 5:0 в 78-мата минута.

С единствения си точен удар в двубоя Естония вкара почетен гол чрез 20-годишния халф на Рома Мартин Веткал.

Във финала в поток “А” Полша ще гостува на Уелс. “Драконите” победиха с 4:1 Финландия в Кардиф в другия полуфинал.

В поток “В” на финала за място на Евро 2024 ще играят Украйна и Исландия. Украинците стигнаха до успех с 2:1 при гостуването на Босна и Херцеговина, въпреки че пет минути преди края губеха в резултата.

Автогол на Микола Митвийенко даде преднина на босненците в 57-мата минута, но в 85-ата минута Роман Яремчук изравни, а три минути след това Артьом Довбик донесе успеха на украинците в Зеница.

Изненадата дойде от Будапеща, където Исландия победи с категоричното 4:1 символичния домакин Израел.

Хеттрик за островитяните отбеляза нападателят на Дженоа Алберт Гудмундсон, който вкара в 39-ата, 83-тата и 87-мата минута. Последното попадение бе дело на Арнор Траустасон в 42-рата минута.

Преди това Израел поведе с гол от дузпа на Еран Захави в 31-вата минута.
В Атина Гърция разгроми с 5:0 Казахстан. Европейските шампиони за 2004 година водеха с 4:0 още до почивката след голове на Анастасиос Бакасетас, Димитриос Пелкас, Фотис Йоанидис и Димитриос Курбелис.

Крайното 5:0 стана факт в 86-ата минута, когато Александър Марочкин си вкара автогол след центриране от корнер.
На финала в поток “С” Гърция ще гостува на състава на Грузия, който победи  Люксембург с 2:0 в Тбилиси.

снимка: Facebook