Три испански отбора на четвъртфиналите в ШЛ

Атлетико (Мадрид) стана последният отбор, класирал се за четвъртфиналите на Шампионска лига и по този начин Испания ще има три отбора в тази фаза на турнира. По-рано Реал Мадрид и Барселона си осигуриха място сред най-добрите осем.

Атлетико елиминира след дузпи финалиста от миналия сезон Интер, а в другия осминафинал снощи Борусия Дортмунд отстрани ПСВ Айндховен след победа с 2:0.

Атлетико и Дортмунд се присъединиха към Барселона, Арсенал, Байерн, Манчестър Сити, ПСЖ и Реал (Мадрид) на четвъртфиналите.

На “Уанда Метрополитано” Атлетико (Мадрид)  наложи волята си в драматичен мач срещу Интер.

В редовното време отборът на Диего Симеоне спечели с 2:1 и изравни общия резултат от двата мача на 2:2, след като в първия мач Интер спечели с 1:0 в Милано.

Интер поведе на реванша в Мадрид с гол на Федерико Димарко в 33-ата минута, но само две минути след това Антоан Гризман изравни след грешка в защитата на Интер.

В 87-ата минута резервата Мемфис Депай вкара втори гол за Атлетико и прати мача в продължения.

В продълженията не паднаха голове, а при дузпити трима футболисти на Интер пропуснаха и тимът на Симоне Индзаги отпадна.

Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 ПСВ Айндховен и продължава напред с общ резултат 3:1.

Джейдън Санчо откри резултата в началото, а дълбоко в добавеното време Марко Ройс се разписа за 2:0.

Жребият за четвъртфиналите ще бъде изтеглен утре (петък) от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион. Тогава ще бъдат определени и възможните двойки за полуфиналите и за финала.

Първите мачове от четвъртфиналите ще се изиграят на 9 и 10 април, а реваншите са на 16 и 17 април.

снимка: Facebook