Победа и договор за Томаш начело на Локо Пд

Старши треньорът на Локо Пд Александър Томаш подписа нов договор с “черно-белите”, съобщиха от клуба. Новият контракт на наставника е до лятото на 2026-а година.

Томаш ще продължи да води Локо Пловдив заедно с помощниците си Константин Мирчев, Христо Колев и Тодор Кючуков.

Треньорският екип се присъедини към Локомотив на 11 април 2022 година. Начело на “черно-белите” Александър Томаш има 68 мача до момента, като в началото на настоящия сезон записа рекордните за клуба 9 поредни победи и 11 поредни срещи без загуба в първенството.

“ПФК Локомотив желае още много успехи на Александър Томаш, Константин Мирчев, Христо Колев и Тодор Кючуков начело на “черно-белите”, написаха от клуба.

Освен новия договор, Томаш имаше и друг повод да празнува в днешния ден – отборът му надигра Етър (Велико Търново) с 3:0 в първия мач от 24-ия кръг на Първа лига.

С успеха Локо Пд прекъсна серия от две поредни загуби и се изравни по точки с четвъртия Левски, който в неделя приема приятната изненада този сезон ФК Крумовград.

Точни за Локо при успеха срещу Етър бяха Димитър Илиев в 60-ата минута, Мичи Нтело в 78-ата и Ангел Ласков в добавеното време на мача.

Загубата е трета поредна за Етър и остави великотърновци на последното място в класирането.

снимка: Loko Pd