Байерн и ПСЖ са първите на 1/4-финал в ШЛ

Байерн Мюнхен и ПСЖ са първите два отбора, които намериха място на 1/4-финал в Шампионска лига.

Байерн спечели категорично срещу Лацио с 3:0 на реванша и продължава напред с общ резултат 3:1, докато ПСЖ се справи с Реал Сосиедад с 2:1 с два гола на Килиан Мбапе и продължава на 1/4-финал с общ резултат 4:1.

На „Алианц Арена“ в Мюнхен Хари Кейн отново бе под пара и с два гола помогна на Байерн да заличи пасива от 0:1 от първия мач срещу Лацио.

Кейн откри резултата в 39-а минута с глава , а в самия край на първата част ветеранът Томас Мюлер направи 2:0

В 66-а минута Хари Кейн вкара втория си гол в мача с добавка, след като вратарят на Лацио изби удар на Лерой Сане и вече има 32 гола в 33 мача този сезон.

ПСЖ не допусна изненада на “Сан Себастиан” и с два гола на Мбапе спечели с 2:1 ПСЖ срещу Сосиедад.

Мбапе откри резултата в 15-а минута с удар, с който буквално скъса мрежата.

В 56-а минута отново Мбапе бе точен за ПСЖ.

Усилията на домакините се увенчаха с почетно попадение минута преди края, когато Микел Мерино се разписа за крайното 1:2.

След мача треньорът на ПСЖ Луис Енрике призна, че бъдещето на Мбапе не е свързано с парижани.

“Килиан ще отбележи 50 гола и ще направи 25 асистенции с всеки треньор и всеки отбор. Очевидно неговото близко бъдеще няма да е тук, така че ще трябва да пробваме други решения”, каза Енрике.

В сряда ще се изиграят още две осминафинални срещи-реванш – Реал Мадрид приема РБ Лайпциг след победа с 1:0 в първия мач, докато носителят на трофея Манчестър Сити играе у дома срещу ФК Копенхаген. В първата среща – 3:1 за Сити.

снимка: Facebook