Лудогорец надигра Берое и си върна върха

Лудогорец спечели с лекота с 2:0 при гостуването на Берое в последна среща от 22-ия кръг на efbet Лига.

Франсиско Гомес-Сон и Руан Секо вкараха головете за Лудогорец на стадион Берое.

Домакините играха с човек по-малко почти цяло второто полувреме след червен картон на вратаря Родриго Ачинели.

Победата върна Лудогорец на върха в класирането с 48 точки, колкото има  и вторият Черно море, но разградчани имат и мач по-малко.

Берое се отдалечи от първата шестица, като заема десето място с 25 точки.

Лудогорец бързо успя да се пренастрои на вълна “efbet Лига”, след миналия четвъртък, когатоотпадна от Европа след поражение от швийцарския Сервет.

Още в 6-а минута Лудогорец бе близо до гол, но Руан Секо стреля в аут с глава след центриране от корнер.

Гостите от Разград поведоха в 24-ата минута след гол на Франсиско Гомес-Сон.

Малко по-късно Лудогорец стигна до нов гол чрез Секо, но сред намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада.

Берое отговори чрез удар на Каетано, но вратарят Падт спаси.

В началото на втората част Берое остана с 10 души на терена, след като вратарят Родриго Ачинели беше изгонен за игра с ръце извън наказателното поле.

В 63-ата минута Лудогорец затвърди успеха с втори гол в мача.  Точен бе Руан с удар от воле от границата на наказателното поле.

В следващия кръг на 3 март Лудогорец ще бъде домакин на ЦСКА 1948, а Берое ще гостува на ЦСКА.

снимка: Facebook