Левски отнесе Арда с 4:0

Левски отнесе Арда с 4:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 22-рия кръг на efbet Лига.

Марин Петков даде аванс на “сините” с гол в 9-ата минута, а Патрик-Габриел Галчев удвои преднината на домакините след страхотно изпълнение от пряк свободен удар в 33-ата минута. До края на първото полувреме Фабио Лима вкара дебютния си гол, за да покачи преднината на своя тим.

“Сините” стартираха ударно и второто полувреме. Нов гол вкара Джавад ел Джемили в 50-ата минута. Арда пък остана с 10 души на терена в 52-рата минута, когато Милен Стоев получи директен червен картон.

Левски – Арда 4:0

1:0 Марин Петков 9′

2:0 Патрик-Габриел Галчев 33′

3:0 Фабио Лима 44′

4:0 Джавад ел Джемили 50′

Състави:

Левски: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (69′ – 4. Виктор Любенов), 6. Цунами (К) – 10. Асен Митков (69′ – 97. Асими Фадига), 8. Карлос Охене (83′ – 14. Илиян Стефанов) – 7. Фабио Лима (89′ – 21. Кристиян Йовов) 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков –  9. Рикардиньо (69′ – 23. Патрик Мислович)

Резерви: 13. Николай Михайлов – 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 24. Хоакин Фернандес

Треньор: Николай Костов

Арда: 1. Анатолий Господинов – 12. Принс Ебенезер, 6. Пламен Крачунов, 18. Джалал Хюсеинов, 4. Милен Стоев – 80. Лъчезар Котев, 77. Илия Юруков (К) (90’+1′ – 8. Станислав Дюлгеров) – 26. Ел Мами Тетах (55′ – 32. Христо Митев), 11. Борис Тютюков (46′ – 33. Иван Тилев),  99. Станислав Иванов (70′ – 17. Иван Коконов) – 19. Тонислав Йорданов (46′ – 10. Борислав Цонев)