Сервет елиминира Лудогорец в Европа

Лудогорец приключи участиетото си в Европа този сезон след загуба от швейцарския Сервет с 0:1 на реванша от 1/16-финалите на турнира на Лига на конференциите.

Разградчани отпаднаха в тази фаза за втора поредна година в този турнир с общ резултат 0:1 след нулево равенство в първия мач в Швейцария.

На “Хювефарма Арена” Лудогорец допусна ранен гол още в 6-а минута след груба грешка и това се оказа ключовият момент в мача.

Клод Гонсалвеш върна неразчетено топката и изведе Тимоте Коня, който напредна сам срещу вратаря Серджио Падт и мушна топката между краката му.

Попадението предопредели поведението на двата отбора до края – Лудогорец владееше топката в опит да изравни, а гостите дебнеха момент за контраатака.

В 12-ата минута Бърнард Текпетей проби от дясно и извади топката за защитника Сон, който обаче стреля неточно в аут.

Пет минути след началото на второто полувреме Квадво Дуа пропусна отлична възможност да изравни.

Кайо Видал също не успя да реализира от чисти ситуации за Лудогорец.

В добавеното време Сервет контраатакува опасно и Антунес можеше да вкара втори гол, но вратарят Падт спаси.

“Тази игра се играе на голове, а ние не успяхме да вкараме. Допуснахме нелепо попадение. Да, имахме пропуснати положения. Имахме достатъчно възмажности да вкараме и да се класираме напред”, каза треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев.

снимка: Facebook