Левски победи Пирин като гост с 2:1

Левски победи Пирин като гост с 2:1. В двубоя от 21-ия кръг на efbet Лига попаденията реализираха Марин Петков (8), Юго Комано (16) и Рикардиньо (40).

В началните минути на срещата Левски доминираше във владението на топката и още в 7-ата минута излезе напред в резултата, възползвайки се от първия си шанс за гол. Патрик-Габриел Галчев изпълни странично хвърляне. Асими Фадига пропусна зад гърба си. Топката отиде в Рикардиньо, който с първото докосване я обработи, а с второто стреля. Максим Ковальов съумя да избие, но при добавката Марин Петков нямаше как да пропусне.

Четвърт час след началото благоевградчани отвърнаха и изравниха резултата. Левски загуби топката пред наказателното поле на Пирин и тръгна бърза контраатака. Асен Дончев получи на десния фланг и с чудесен пас разцепи защитата на „сините“. Юго Комано се откъсна сам срещу Пламен Андреев и с хубав удар по земя порази мрежата.

В 27-ата минута Пирин подхвана нова опасна контраатака. Голмайсторът Комано се втурна по крилото. Той опита да изведе Аймен Суда, но Хосе Кордоба се намеси.

Две минути по-късно Ел Джемили стреля директно от пряк свободен удар. Получи се рикошет в стената. Ковальов не беше съвсем убедителен, но успя да спаси.

В 34-тата минута Левски остана с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен Хосе Кордоба.

В 40-ата минута Левски отново поведе след уникална глупост на Маду Диане. Защитникът на Пирин реши да дриблира на метър от вратарското поле. Рикардиньо го притисна и успя да чукне топката в мрежата. Ковальов нямаше никакви шансове да реагира.

В 62-рата минута Цунами центрира меко отляво. Рикардиньо засече с глава, но право в ръцете на Ковальов.

Две минути по-късно Галчев опита да изненада вратаря с удар от малък ъгъл при изпълнение на фал. Ковальов внимаваше и боксира. Нямаше футболист на Левски в добра позиция за добавка.

В 76-тата минута Левски пропусна да реши всичко с трети гол. При разбъркване в наказателното поле Кристиан Димитров насочи топката към мрежата. Защитник успя да изчисти от голлинията. Топката стигна до Марин Петков, който намери Фабио Лима. Бразилецът стреля, но Ковальов се отчете с феноменално спасяване.

В 84-тата минута Галчев центрира в наказателното поле. Марин Петков беше оставен сам на далечната греда. Юношата на Левски стреля от въздуха. Ковальов изби в ъглов удар.

Пирин – Левски 1:2

0:1 Марин Петков 7′, 1:1 Юго Комано 16′, 1:2 Рикардиньо 40′

Червени картони: Хосе Кордоба (Левски) 33′

Състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 77. Маду Диане (46′ – 27. Георги Върбанов), 38. Александър Дюлгеров – К, 5. Николай Бодуров, 4. Айуб Абу (81′ – 20. Брайън Есало), 73. Венцислав Бенгюзов (60′ – 83. Христо Попадийн), 7. Асен Дончев, 6. Андрей Йорданов, 10. Аймен Суда (46′ – 9. Станислав Костов), 14. Данило Полонский (68′ – 11. Иван Тасев), 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 27. Георги Върбанов, 8. Лазар Боянов, 83. Христо Попадийн, 11. Иван Тасев, 9. Станислав Костов, 16. Мартин Георгиев, 13. Евгени Георгиев, 20. Брайън Есало

Треньор: Олександър Бабич

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – К, 7. Фабио Лима, 9. Рикардиньо (82′ – 14. Илиян Стефанов), 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили (46′ – 8. Карлос Охене), 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков, Асими Фадига (36′ – 50. Кристиан Димитров)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 8. Карлос Охене, 14. Илиян Стефанов, 19. Билал Бари, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 77. Дейвид Михалев