Локо Сф откри с победа пролетта в efbet Лига

Локо (София) постигна победа над Хебър с 1:0 при подновяването на първенството в efbet Лигата.

На стадиона в Пазарджик Локо се наложи с гол на бразилеца Карлос Франса още в шестата минута.

Франса реализира още при първата голова възможност. Симеон Мечев изведе Карлос Франса, който напредна отдясно и с плътен диагонален удар изведе отбора си в резултата.

В 33-ата минута Георги Вълчев от пазарджиклии нанесе опасен удар с глава слез центриране, но вратарят на столичани Александър Любенов се намеси и парира топката.

Надеждите на Хебър да стигне поне до точка претърпяха удар в 52-а минута
след като Архан Исуф бе изгонен с директен червен картон. Той спря откъсващия се сам срещу вратата Владимир Николов и бе изгонен от съдията Станимир Тренчев.

Макар и в намален състав, Хебър можеше да изравни в 71 минута, след като Георги Каракашев нанесе удар с глава, който мина много близо до гредата.

Локомотив удържа крехкия аванс до края и изпревари Хебър и Славия в класирането, като се изкачи на 11-о място с 22 точки. Тимът от Пазарджик падна на 13-а позиция с 20.

След мача треньорът на Хебър Любослав Пенев изрази недоволство от малкото добавено време на мача.

“Направихме осем смени, имаше спиране на играта, влизане на докторите и накрая само 4 минути продължение. Това не е окей. Гледаме мачове от Европа, надявам се нашите съдии също да се учат от там, но това не се случва. Така се наказват и зрителите, защото те не гледат две по 45 минути, а две по 40 или по 32”, каза Пенев.

снимка: Facebook