Григор Димитров - Мартон Фучович 6:3, 2:2

Григор Димитров ще излезе на корта в Ротердам в днешния ден. Българинът ще се изправи срещу познат съперник във втория кръг на турира от ATP 500 - унгарецът Мартон Фучович.

Димитров е лидер по спечелени двубои в Тура от началото на годината с 11 от 13 мача, колкото има и Хуберт Хуркач, но от 15 срещи.

Двубоят между хасковлията и Фучович ще започне от 12:00 часа българско време.

Двамата са се срещали 4 пъти, като победите са разделени - по две за всеки.

Димитров е спечелил последните два мача като последния бе миналия месец на Australian Open. Тогава Гришо победи с 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2 в първия кръг на турнира.

СортирайОбновиОбновяване

преди 6 секундив 13:01 ч.

2:2 - Солиден сервис гейм на Гришо, който печели на 0 подаването си.

преди 3 минутив 12:57 ч.

1:2 - Григор показа много разнообразна игра, което доведе резултата до 30:30. Въпреки това Фучович спечели следващата точка, но Гришо не се отказа и изравни за 40 равни. Геймът премина през още едно равенство, след като унгарецът имаше възможност да спечели гейма си. Въпреки това Фучович се справи и повежда в резултата.

Последно обновление в 12:58 ч. на 15.02

преди 10 минутив 12:50 ч.

1:1 - След поредица от добри сервиси резултата стана 40:0. Тогава българинът допусна двойна грешка, но след това нямаше проблеми да затвори сервис гейма си.

преди 12 минутив 12:48 ч.

Начало на втория сет

0:1 - Фучович сервира в първия гейм от втората част и спечели гейма си на 15 след грешка на Григор.

преди 17 минутив 12:43 ч.

Сет за Гришо!

6:3 - Без особени проблеми Гришо затваря първия сет с гейм на 15!

Последно обновление в 12:44 ч. на 15.02

преди 20 минутив 12:40 ч.

Пробив за Григор!

5:3 - Гришо спечели първата точка в гейма, след което унгарецът изравни за 15:15. Две поредни грешки обаче доведоха до две поредни точки за пробив за хасковлията. Григор се възползва и притисна Фучович и той сгреши в най-важния момент!

Последно обновление в 12:41 ч. на 15.02

преди 26 минутив 12:34 ч.

4:3 - Първата двойна грешка за Гришо в двубоя направи точките 0:15 в полза на съперника му. Страхотни волета в близост до мрежата обаче направиха резултата 30:15 и след това българинът нямаше никакви проблеми да спечели гейма си на 15.

преди 29 минутив 12:31 ч.

3:3 - Изключително прецизни форхенди на Фучович, който печели гейма си на 0.

преди 32 минутив 12:28 ч.

3:2 - Нов лесен гейм за Григор. Българинът използва страхотно сервиса си и спечели гейма си на 0 без никакви проблеми.

преди 35 минутив 12:25 ч.

2:2 - Фучович спечели гейма си на 15 и така равенството се възстановява.

преди 40 минутив 12:20 ч.

Гришо отрази две възможности за пробив!

2:1 - Фучович достигна до първите точки за пробив в двубоя, повеждайки с 15:40 с отличен форхенд. Григор обаче отрази и двете възможности за пробив. С отличен сервис Гришо успя да спечели и този гейм.

Последно обновление в 12:21 ч. на 15.02

преди 45 минутив 12:15 ч.

1:1 - Фучович също печели лесно сервис гейма си. Гришо направи няколко непредизвикани грешки и унгарецът нямаше проблеми.

Последно обновление в 12:17 ч. на 15.02

преди 48 минутив 12:12 ч.

Григор сервира в първия гейм на мача

1:0 - Гришо започна с перфектен сервис гейм и спечели гейма си на 0, правейки и първия си ас в мача.

Последно обновление в 12:16 ч. на 15.02