Синер обърна Медведев за първа титла от Шлема

Яник Синер спечели първата си титла от Големия шлем след обрат във финала на Откритото първенство на Австралия срещу Даниил Медведев.

22-годишният Синер се наложи с 3:2 сета – 3:6, 3:6, 6:4, 6:4 и 6:3 за 3 часа и 46 минути и стана първият италианец с титла в Мелбърн.

Медведев има за какво да съжалява, след като влезе в мача устремно и с лекота спечели първите два сета.

Синер постепенно намери своя ритъм на игра в третия сет, отърси се от напрежението и започна да притиска съперника.

Италианецът получи възможност за пробив и я реализира,, за да спечели с 6:4.Това даде увереност на Синер, той подобри първия си сервис, и с подкрепата на публиката в Мелбърн, изравни сетовете след ново 6:4.

Италианецът направи ключов пробив в петия сет и поведе с 4:2, след което довърши започнатото и след 6:3 и стигна до своя исторически първи трофей от Големия шлем.

22-годишният Синър стана най-младият шампион на Откритото първенство на Австралия от 2008 г. насам. Тогава победител в Мелбърн беше 20-годишният Новак Джокович.

27-годишният Медведев не успя да спечели финала на Australian Open за трети път в кариерата си. Преди това той вече два пъти беше достигал до тази фаза – през 2021 г. руснакът загуби от сърбина Новак Джокович, а през 2022 г. беше победен от испанеца Рафаел Надал.

Снимка: Facebook