Берое обърна Пирин на старта на efbet Лига

Берое спечели първия мач от новия сезон в Първа футболна лига. Тимът от Стара Загора направи обрат и победи като гост Пирин в Благоевград с 2:1. Срещата се проведе при доста горещо време и определено затрудни играчите. Това е първи успех за старозагорци при дебюта на новия старши треньор Густаво Араголаса.

Резултатът беше открит от домакините още в 22-ата минута, когато точен беше Даниил Кондраков, а с две попадения на Вини Трибуле в края на първото и в началото на второто полувреме стигна до победата.
Това беше мач номер 56 между двата тима в елита на българския футбол, а в тях Берое има превес с 24 победи, 19 равенства и 13 загуби при голова разлика 76-50 в своя полза.
В 22-ата минута Пирин поведе в резултата. При заучено положение от непряк свободен удар Даниил Кондраков простреля вратаря на гостите Родриго Ачинели.
Домакините доминираха през първите 45 минути, но в последните секунди Берое изравни. Симеон Мечев центрира от ъглов удар, а Вини Трибуле засече топката с глава за 1:1.

Пет минути след подновяването на играта гостите стигнаха до пълен обрат. Майк Севаийос напредна в наказателното поле и подаде на Трибуле, който вкара топката за втори път във вратата на съперника.
Малко по-късно попадение на Трибуле беше отменено заради засада.
Берое имаше отличен шанс да покачи резултата в 82-ата минута, когато Тонислав Йорданов отправи опасен удар от наказателното поле, но Ковальов изби. Трибуле направи добавка, но твърде неточно. Мечев пробва да прехвърли вратаря след грешка в отбраната три минути преди края, но топката мина на метър от гредата.
Така Берое стартира с победа с 2:1 новия сезон в елита на българския футбол.
Във втория кръг старозагорци ще бъдат домакини на Арда, а Пирин ще гостува на ЦСКА 1948.

Пирин (Благоевград) – Берое (Стара Загора) – 1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Даниил Кондраков 22, 1:1 Вини Трибуле 45+3, 1:2 Вини Трибуле 50
стадион: “Христо Ботев” в Благоевград
главен съдия: Волен Чинков