Борац завърши равенство в контролите

Борац завърши равенство в контролите

Борац записа равенство 1:1 в третата си контролна среща от летния лагер в Златибор. След две победи в началото на подготовката тимът от Баня Лука не успя да надделее над сръбския елитен съперник ИМТ, но остави добри впечатления от своето представяне в контролите.

Санди Огринец изведе Борац напред в 27-ата минута. Домакините от ИМТ стигнаха до изравнителен гол чрез Стефан Шапич около 15 минути преди края и мачът приключи при 1:1. Това е първото равенство за босненския шампион след успехите над Единство Путеви с 8:0 и Сутиеска с 1:0.

Наставникът Винко Маринович похвали отбора след мача. Той подчерта, че Борац е създал няколко чисти голови положения и почти не е излагал вратата си на риск. Маринович обясни, че допуснатият гол е дошъл след прекъсване, а има и няколко нереализирани положения, които биха могли да решат срещата в полза на Борац.

Треньорът добави, че очаква към тима да се присъединят играчи, които днес имат леки проблеми, като Йоич и Граховац. Ромера също не бе рискуван по време на двубоя. Според Маринович контролите в Златибор са важна част от подготовката преди европейските квалификации, където Борац ще търси силно представяне.

От лагера в Златибор остават още няколко дни, след които отборът ще се върне в Баня Лука. В програмата на Борац следва още една контролна среща на 29 юни срещу руския клуб Ахмат.


Прочети оригиналната новина