Григор Димитров стартира срещу квалификант на Уимбълдън

Григор Димитров стартира срещу квалификант на Уимбълдън

Григор Димитров ще открие участието си на Уимбълдън с мач срещу австралийския квалификант Дейн Суини. Срещата е насрочена за вторник и ще бъде първи официален сблъсък между двамата.

Българската звезда получи уайлд кард за основната схема и не се наложи да преминава през квалификациите. Този шанс утвърждава предпочитаното място на Димитров в центъра на вниманието на Уимбълдън и увеличава очакванията към представянето му на тревни кортове.

Суини заема 126-ата позиция в световната ранглиста и идва на турнира след успехи в квалификационната фаза. Ако Григор победи, следващият му опонент вероятно ще бъде британецът Тоби Самюъл или чешкият полуфиналист от Ролан Гарос Якуб Меншик.

През миналия сезон в Уимбълдън хасковлията достигна до осминафиналите. Тогава той водеше с два сета срещу бъдещия шампион Яник Синер, но контузия в гръдния мускул принуди Димитров да прекрати участието си в средата на третия сет.


Прочети оригиналната новина